piątek, 6 lutego 2015

Analiza Hang Seng

Przedstawiając swoje analizy, nie umieściłem jeszcze żadnego wykresu z rynków azjatyckich.
Dlatego też, dzisiaj przedstawię długoterminową prognozę dla wybranego przeze mnie indeksu Hang Seng.

Indeks ten reprezentuje kursy akcji 33 największych pod względem kapitalizacji przedsiębiorstw notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu.


 Hang Seng: interwał kwartalnykliknij na wykres aby powiększyć


Jak widzimy na wykresie między 1975, a 2007 rokiem pojawiła się wzrostowa "piątka". 
Od 2009 roku indeks ten zyskuje na wartości, jednak najprawdopodobniej nie jest to nowy impuls tylko raczej wzrostowa korekta. Korekta tego 32 - letniego ruchu powinna przyjąć, klasyczną formę A-B-C. Gdzie z falą A mieliśmy do czynienia w latach 2008-2009. Obecnie powinniśmy się zbliżać do końca B, a następnie powinna się pojawić spadkowa fala C.  Jeżeli analiza zostanie potwierdzona, spodziewałbym się spadków nawet do poziomów z dna 2009 roku czyli do 11000 pkt.
Oznaczałoby to spadek kursu o 55%. Wcześniej jednak musielibyśmy pokonać linię trendu. Znajduje się ona obecnie na poziomie 15500 pkt.  Proszę jednak jeszcze zwrócić uwagę, na opór na poziomie 25000 pkt. Od kilku miesięcy notowania indeksu Hang Seng kilkukrotnie już go testowały.
Jeśli  zostanie on w najbliższym czasie zdecydowanie pokonany, może nas czekać najpierw kilka miesięcy gwałtownych wzrostów (bez nowego szczytu), a dopiero później spadkowa fala C.Na koniec przypomnienie, iż wszelkie artykuły na blogu włącznie z powyższym są prywatnymi opiniami DK i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). 


Dawid Kluska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz