wtorek, 19 lipca 2016

Co dalej z głównymi indeksami akcji?

W poniższej analizie przedstawię Wam alternatywny scenariusz dotyczący notowań głównych światowych indeksów. Wg mojej opinii scenariusz ten, może zostać zrealizowany w przypadku gdyby amerykańskie indeksy kontynuowały wzrosty, wyznaczając tym samym nowe historyczne szczyty. Analizę rozpocznę od głównego amerykańskiego indeksu S&P500.

Analiza indeksu S&P500 - interwał W1
Po przekroczeniu decydującego oporu na poziomie 2120 - 2130 pkt. indeks S&P500 powinien w średnim terminie zmierzać w kierunku 2210 - 2230 pkt. w ramach fali B w korekcie pędzącej. 
Po osiągnięciu tego oporu spodziewałbym się wystąpienia korekty spadkowej w ramach fali C.
Wielkość tej korekty może być równa wielkości poprzednich korekt (z lat: 2011, 2015, 2016) zaznaczonych na wykresie kolorem zielonym. Spadki to poziomu 1870 - 1890 pkt. pozwoliłoby na przetestowanie długoterminowej linii trendu wzrostowego. 

Dla przypomnienia: Korekty pędzące występują najczęściej w silnych trendach. W tego rodzaju korekcie koniec fali B znajduje się powyżej początku fali A. Natomiast fala C jest na tyle krótka, że kończy się pomiędzy końcem fali A, a końcem fali B. Najczęściej do zakończenia fali C dochodzi nieco poniżej połowy długości fali B w przypadku trendu wzrostowego.

Analiza techniczna indeksu DAX - interwał D1Niemiecki indeks DAX pozostaje w długoterminowym kanale spadkowym. Najbliższe krótkoterminowe wsparcie wypada w strefie popytowej zlokalizowanej na poziomie 9750 - 9800 pkt. Po ewentualnym przetestowaniu wspomnianego wsparcia, możliwa jest kontynuacja średnioterminowych wzrostów z celem 10430 pkt. gdzie wypada górne ograniczenie długoterminowego kanału spadkowego lub też 10500 pkt. gdzie zlokalizowany jest znaczący średnioterminowy opór. W dalszym czasie spodziewałbym się kontynuacji spadków, zgodnie z długoterminowym trendem.

Analiza techniczna indeksu WIG20 - interwał D1Główny polski indeks znacząco zbliżył się do górnego ograniczenia w średnioterminowym kanale spadkowym. W przypadku jego przebicia kontynuacja wzrostów jest możliwa w pobliże silnej strefy podażowej zlokalizowanej na poziomie 1850 - 1865 pkt. Dopiero pokonanie tej strefy może oznaczać, że długoterminowy dołek na WIG20 został już osiągnięty na początku roku i ponownie przetestowany pod koniec czerwca. W scenariuszu bazowym  opór na poziomie 1800 pkt. bądź też wspomniana silna strefa podażowa (1850 - 1865 pkt.) powinna powstrzymać siłę kupujących i doprowadzić do kontry  strony podażowej zgodnie z długoterminowym trendem spadkowym. Celem tych spadków powinno być nowe długoterminowe minimum o którym pisałem w tej analizie - link.

8 komentarzy:

 1. W celu wpisania imienia/nicka w komentarzu zamiast "anonimowy" należy wybrać "Nazwa/adres URL" -> w nazwę wpisujemy imię/nick a adres zostawiamy pusty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo Dawid. Pod ten scenariusz mogę spokojnie budować strategię inwestycyjną.
  Gratuluję analitycznego, umysłu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, super analiza.
  Pozdrawiam I Gratuluje

  OdpowiedzUsuń
 4. Dawidzie, a jak byś widział Turcje po tych zamieszaniach ? wydaje mi się, że powinna szybko odbić, a to byłą super okazja dla grubasów aby się załadować mocniej. A ty co o tym myślisz ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rynkiem tureckim nigdy się nie interesowałem, także nie potrafię rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie.

   Usuń
 5. Dawid, ostatnio trochę Cię trochę mało. To przez urlop? Co z Investio ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, teraz w lipcu moja działalność jest mocno ograniczona. Może się to już zmieni od najbliższego tygodnia (bądź najpóźniej od początku sierpnia). Z Investio nadal współpracuję.

   Usuń
  2. OK. Dzięki za odpowiedź. Reszta na myalterfinance@op.pl   Usuń