piątek, 26 lutego 2016

Analiza walut - cz.2

USDJPY - Interwał D1:


    
Para USD-JPY ponownie dotarła do wsparcia w okolicach 111.0, gdzie obecnie uformowane zostało podwójne dno, a także pojawił się sygnał pro-wzrostowy w postaci wzrostowego pin-bara. Książkowy zasięg formacji podwójnego dna to w tym przypadku okolice strefy  118.7,  jednak silna strefa oporowa znajduje się poniżej tego poziomu, czyli  ~116.6.

USDJPY - Interwał H4:


                       kliknij na wykres aby powiększyć


Na wykresie H4 także zauważamy książkowy sygnał PriceAction – młot wzrostowy. Najbliższy opór do pokonania to strefa 113.35, jednak w przypadku dużej siły wzrostowej, po przebiciu tej strefy i próbie re-testu mogą pojawić się okazje do przyłączenia się do trendu wzrostowego. 


AUDUSD - D1:Para AUD-USD w ujęciu dziennym nadal znajduje się pod dolną bandą trójkąta wybitego dołem. Brakuje siły popytowej, aby z powrotem wrócić do kanału wzrostowego, a dodatkowo zasięg trójkąta nie został zrealizowany, jednak znajdujemy się w silnym trendzie wzrostowym, więc należy szukać potencjalnych formacji odwrócenia trendu na niższych interwałach.

AUDUSD - H4:Na wykresie H4 znajdujemy się w strefie oporowej 0.724, gdzie zauważyć możemy klin wzrostowy ograniczony dwoma bandami kanałów wzrostowych, a cena dobiła właśnie do górnego jego ograniczenia. Obecne poziomy mogą być atrakcyjne do zawierania pozycji w przypadku wystąpienia sygnału zakończenia ruchu wzrostowego.

USDCHF - D1:

Na interwale dziennym para USD-CHF nadal znajduje się w kanale wzrostowym, po niedawnym odbiciu od dolnej bandy. Dodatkowo znajdujemy się w mniejszym kanale spadkowym wewnątrz pierwszego kanału. 

USDCHF - H4:


Po przebiciu poziomu 0.981 od dołu, możliwe ponowne podejście do tego poziomu ze względu na obecną konsolidację, jednak widać także silną reakcję ceny na poziom 0.98555, który może nie pozwolić zejść cenie do niższy poziom. Spadki możliwe po wyraźnym przebiciu 0.9813, oraz przebiciu kanału wzrostowego. Obecnie para w ujęciu średnioterminowym może nadal utrzymywać tendencję podtrzymywaną przez kanał wzrostowy z interwału dziennego.

USDCAD - D1:


Kanadyjczyk nadal znajduje się w trendzie wzrostowym, ograniczonym przez kanał wzrostowy, jesteśmy w korekcie spadkowej. Najbliższe wsparcie to okolice 1.3435, gdzie możemy oczekiwać reakcji ceny, być może dalszej kontynuacji wzrostów. W przypadku przebicia tej strefy śmiało cena może podążać w kierunku 1.2876. 

USDCAD - H4:


Na niższym interwale widzimy wyjście z trójkąta dołem, w przypadku retestu dolnej bandy mogą pojawić się okazje do przyłączenia się do ruchu. Jeżeli nie wystąpi tzw. re-test to reakcji ceny możemy się spodziewać w strefie 13.435.Na koniec przypomnienie, iż wszelkie artykuły na blogu włącznie z powyższym są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).


Autor: Technical Analyst
1 komentarz:

  1. W celu wpisania imienia/nicka w komentarzu zamiast "anonimowy" należy wybrać "Nazwa/adres URL" -> w nazwę wpisujemy imię/nick a adres zostawiamy pusty.

    OdpowiedzUsuń