sobota, 9 maja 2015

EMERGING MARKETS + WIG20

Poniższa analiza pokazuje obecną sytuację na rynkach wschodzących:

EMERGING MARKETS: kliknij na wykres aby powiększyć

Indeks rynków wschodzących obliczany przez Morgan Stanley Capital International Index wykazuje od połowy marca 2015 roku silny popyt na akcje spółek z rynków Azji, oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Jednak pod koniec kwietnia zbliżył się on ponownie do górnego ograniczenia w formacji trójkąta co spowodowało korektę. Teoretycznie, tak jak bywało to wcześniej, indeks ten powinien zmierzać kolejny raz w kierunku dolnego ograniczenia trójkąta. Ostatnimi czasy (tak jak prognozowałem to kilka tygodni temu) siła rynków wschodzących jest zaskakująca co może spowodować, że korekta będzie znacznie słabsza, a w perspektywie dwóch miesięcy spodziewałbym się nawet wybicia górą z omawianej formacji, co oznaczałoby wzrosty do szczytów z roku 2011 lub nawet historycznych szczytów z 2007 roku.

WIG20: Interwał W1kliknij na wykres aby powiększyć

WIG20: Interwał D1


kliknij na wykres aby powiększyć

Na wykresach widoczne jest dojście naszego indeksu WIG20 na piątkowej sesji do górnego ograniczenia formacji trójkąta, co również w teorii oznacza, że obecnie czas na korektę.
Patrząc jednak na indeks WIG czy WIG20TR potencjał wzrostów jednak nadal jest duży.

Analiza dostępna tutaj:


Dlatego też w średnim terminie zakładam, że indeks WIG20 wybije się z formacji trójkąta, a celem będą poziomy 2950 - 3000 pkt.


PS.  Swoją pozycję na indeksie WIG20 z poziomu 2420 pkt. nadal posiadam.

PS 2: Zachęcam również do odwiedzania My Alter Finance na Facebook-u: KLIKNIJ TUTAJ


Na koniec przypomnienie, iż wszelkie artykuły na blogu włącznie z powyższym są prywatnymi opiniami DK i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).Dawid Kluska

17 komentarzy:

 1. W celu wpisania imienia/nicka w komentarzu zamiast "anonimowy" należy wybrać "Nazwa/adres URL" -> w nazwę wpisujemy imię/nick a adres zostawiamy pusty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli jak rozumiem, jesteś zdania, że to co dzieje się w Chinach jest tylko korektą i wcześniej wyznaczone pozycje są nadal do osiągnięcia?

  OdpowiedzUsuń
 3. Na dzisiejszej sesji zdecydowałem się na zakup indeksu DAX.
  Poziom transakcji: 11350 pkt.
  Poziom stop loss: 11100 pkt.
  Oczywiście tak jak poprzednio, gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości pozycja może zostać zamknięta z ręki by minimalizować straty bądź wziąć mały zysk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po to ustawiasz takiego stopa po czym zamykasz z ręki, rozumiem jeszcze przy otwarciu pozycji ale teraz lepiej go przestawić i nie kombinować zamykaniem z ręki

   Usuń
 4. Przyznam, że bardzo ciekawie się to kształtuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. cos tu cisza nastala a chiny juz po korekcie i hang seng,w chinach nowy szczyt 4600pkt wybite

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A więc pozycje Long na chińskiej giełdzie ponownie zarabiają. Jednocześnie informuję, że Stop Loss na DAX został zmieniony na poziom 11450 pkt.

   Usuń
 6. Tak dla relaksu.
  https://www.youtube.com/watch?v=x4ScsauBaWM

  OdpowiedzUsuń
 7. na daxie dziś pozamiatali, leci na ostatnie dołki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stop Loss na DAX podwyższyłem z poziomu 11450 pkt. do 11550 pkt.

   Usuń
  2. Prawidłowo, najlepiej żeby nie zadziałał, a pojawiła sie na to szansa.

   Usuń
  3. Jeśli pozycja na DAX zostanie zamknięta na Stop Loss to ewentualnie poziom który mnie interesuje na ponowne wejście na Long to 10800 pkt.

   Usuń
  4. Ja będę esował po drodze, tylko ja to tak długo z pozycją nie wytrzymuje ja Ty:)

   Usuń
  5. Pozycja na indeksie DAX, dzisiaj została zamknięta na poziomie 11550 pkt. Zysk z tej transakcji 200 pkt. Tak jak wspominałem, jeśli rynek pozwoli to oczekuję na pozycję Long przy 10800 pkt.

   Usuń
 8. Natomiast pozycja na Long na WIG20 została dzisiaj zamknięta po 2448 pkt.
  Najprawdopodobniej zmierzamy w kierunku dolnego ograniczenia w trójkącie.

  OdpowiedzUsuń
 9. witam chciałbym się zapytać co dalej z daxem?

  OdpowiedzUsuń