Natomiast dzisiaj chciałbym rozwinąć tą myśl i przedstawić alternatywne spojrzenie w stosunku do mainstreamu, który to ogłasza wszem i wobec, że "zapowiedziane na jutro referendum w Grecji będzie miało kluczowe znaczenie dla przyszłości tego kraju. Niedziela jest "dniem, który zdecyduje o losach Grecji" - pisze Frankfurter Allgemeine Zeitung. Jeżeli greccy wyborcy zagłosują zgodnie z zaleceniem premiera Aleksisa Ciprasa przeciwko programowi pomocowemu, to "dni obecności Grecji w strefie euro będą policzone" (źródło: onet.pl) Sondaże które były publikowane w ostatnich dniach, pokazują, że zwolenników podpisania jak i odrzucenia porozumienia jest mniej więcej po równo.
Wyniki sondażu od Anco:
- TAK: 41,7%
- NIE: 41,4%
Wielu analityków sugeruje, że wynik greckiego referendum w niedzielę wyjaśni średnioterminowy trend na rynkach finansowych w najbliższym czasie. Czy faktycznie tak się stanie?
Jeśli grecy zdecydują się na "NIE" oznaczać to będzie kontynuację korekty na giełdach. Ekonomiści oraz politycy dodają, że ewentualne nie przyjęcie programu pomocowego na przedstawionych warunkach może oznaczać niewypłacalność oraz wyjście ze strefy euro. Natomiast zagłosowanie na tak, oznaczać będzie bardzo szybkie podpisanie porozumienia (premier Grecji powiedział, że w takim wypadku już w poniedziałek wybiera się do Brukseli) co wpłynie bardzo pozytywnie na rynki finansowe. Otóż z pierwszą opcją jestem skłonny się częściowo zgodzić.
Mam tutaj na myśli kwestie nie przyjęcia porozumienia, które najprawdopodobniej spowoduje kontynuację korekty na giełdach. Nie wydaje mi się jednak prawdopodobne, że brak porozumienia od razu będzie oznaczać wyjście ze strefy euro. Wszyscy o tym piszą, ale czy może ktoś wskazać choćby jedną osobę, która potrafi zdecydowanie opisać jak wygląda wyjście ze strefy euro czy też Unii Europejskiej i na jakich warunkach? (sam próbowałem wyszukać coś na ten temat w sieci, a efekt poszukiwań umieszczę w komentarzach pod postem, tak by nie rozwijać tego wątku)
Natomiast nie jestem przekonany, że wynik greckiego referendum na "TAK" oznaczać będzie od razu zmianę kierunku i średnioterminowy trend wzrostowy.
Chciałbym się tutaj posłużyć analogią z wakacji roku 2011 gdy w kongresie amerykańskim rozgrywane było politycznie głosowanie w sprawie podniesienia limitu zadłużenia, które równie znacząco wpływało na rynki finansowe i tak samo było bardzo głośno komentowane w mainstreamie.
Przykłady:
1. 22.07.2011 r. - "Coraz bliżej kompromisu w sprawie podniesienia limitu zadłużenia USA?"
więcej pod linkiem: wpolityce.pl
VS
23.06.2015 r. - "Porozumienie coraz bliżej" więcej pod linkiem: onet.pl
2. 24.07.2011 r. - "Negocjacje w sprawie podniesienia ustawowego limitu zadłużenia trwają, ale wciąż nie widać perspektyw szybkiego osiągnięcia kompromisu między Białym Domem a Republikanami (GOP), mimo zapewnień obu stron, że zależy im, by nie dopuścić do niewypłacalności USA."
więcej pod linkiem: deon.pl
25.06.2015 r. - "Nadal nie ma rozstrzygnięcia w sprawie pakietu pomocowego dla Grecji. Czwartkowe negocjacje eurogrupy zakończyły się bez porozumienia. Kolejna tura rozmów odbędzie się prawdopodobnie w sobotę. Czasu jest bardzo mało – we wtorek kończy się termin spłaty zadłużenia przez Ateny. Jeżeli Grekom nie uda się dogadać z wierzycielami, kraj czeka bankructwo."
VS
więcej pod linkiem: tvp.info
więcej pod linkiem: www.rp.pl
VS:
27.06.2015 r. - "Według agencji Reuters, przedstawiciel greckiego rządu stwierdził, że gabinet Aleksisa Tsiprasa nie ma mandatu ani moralnego prawa do akceptacji nowego programu pomocowego w formie przedstawionej przez wierzycieli.
Wcześniej premier Tsipras zarzucał wierzycielom, że szantażują jego kraj nowymi warunkami. Dzisiaj jednak minister finansów Janis Warufakis wypowiadał się z optymizmem na temat możliwości porozumienia. Także szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker uważa, że istnieje realna szansa na porozumienie z Grecją, a jutro (sobota) będzie decydujący dzień. " więcej pod linkiem: onet.pl
oraz:
28.06.2015 r. - "Grecki parlament zgodził się na zorganizowanie w kraju referendum dotyczącego warunków negocjacji spłaty długów z wierzycielami. Decyzja premiera Grecji Alexisa Tsiprasa została potraktowana przez Eurogrupę jako zerwanie rozmów. W sobotę ministrowie finansów Unii Europejskiej nie zgodzili się na przedłużenie programu pomocowego dla bankrutującego kraju."
więcej pod linkiem: www.polskatimes.pl
4. 02.08.2011 r. - "W amerykańskim Kongresie, izba niższa przegłosowała przyjęcie ustawy, która podwyższa górny limit zadłużenia Stanów Zjednoczonych."
więcej pod linkiem: www.polskieradio.pl
Ostateczne porozumienie między demokratami i republikanami co do podwyższenia limitu zadłużenia zostało osiągnięte. Zapewne wiele osób spodziewało się, że sytuacja ta uspokoi rynki finansowe co przełoży się na wakacyjne wzrosty indeksów. Jednak jak się potem okazało to był dopiero początek...
Otóż już kilka dni później (05.08.2011 r.) amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła rating wiarygodności kredytowej rządu USA z maksymalnej oceny AAA do AA+.
Jak się później okazało rynki zareagowały na to gwałtowną wyprzedażą akcji na Wall Street. W sam poniedziałek (08.08.2011 r.) indeksy zanurkowały o 6%, a wielkość wakacyjnej korekty wyniosła ponad 20% na amerykańskich indeksach i prawie 30% na niemieckich...
Na powyższym przykładzie chciałem przedstawić swoją alternatywną opinię w stosunku do większości analityków. Pozytywny wynik referendum w Grecji, wcale nie musi oznaczać zamknięcia tematu greckiego oraz końca korekty na rynkach finansowych.
o dramatycznej sytuacji w Grecji, która to może sobie nie poradzić z obsługą długu, nawet pomimo zawarcia porozumienia i otrzymania przez Grecję kolejnej transzy pomocy finansowej.
MFW w tym raporcie zaleca znaczącą restrukturyzację greckiego długu. Również od premiera Tsiprasa można było wczoraj usłyszeć między wierszami, że Grecja będzie się domagała cięcia długu o 30%, a to nie oznacza końca tematu greckiego...
Analiza techniczna indeksu DAX:
kliknij na wykres aby powiększyć
Na koniec przypomnienie, iż wszelkie artykuły na blogu włącznie z powyższym są prywatnymi opiniami Dawida Kluski i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).
"Czy możliwe jest wyjście ze strefy euro?
OdpowiedzUsuńNiestety, twórcy strefy euro nie zaplanowali procedury opuszczenia jej przez któreś państwo.
Niektórzy eksperci twierdzą, że faktyczne opuszczenie strefy euro oznacza również wyjście z Unii Europejskiej. A warunki wystąpienia z UE zostały zawarte w Traktacie Lizbońskim w Art. 50:
Art. 50. Wystąpienie z Unii:
"1. Każde Państwo Członkowskie może, zgodnie ze swoimi wymogami konstytucyjnymi, podjąć decyzję o wystąpieniu z Unii.
2. Państwo Członkowskie, które podjęło decyzję o wystąpieniu, notyfikuje swój zamiar Radzie Europejskiej. W świetle wytycznych Rady Europejskiej Unia prowadzi negocjacje i zawiera z tym Państwem umowę określającą warunki jego wystąpienia, uwzględniając ramy jego przyszłych stosunków z Unią. Umowę tę negocjuje się zgodnie z artykułem 218 ustęp 3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Jest ona zawierana w imieniu Unii przez Radę, stanowiącą większością kwalifikowaną po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego.
3. Traktaty przestają mieć zastosowanie do tego Państwa od dnia wejścia w życie umowy o wystąpieniu lub, w przypadku jej braku, dwa lata po notyfikacji, o której mowa w ustępie 2, chyba że Rada Europejska w porozumieniu z danym Państwem Członkowskim podejmie jednomyślnie decyzję o przedłużeniu tego okresu.
4. Do celów ustępów 2 i 3 członek Rady Europejskiej i Rady reprezentujący występujące Państwo Członkowskie nie bierze udziału w obradach ani w podejmowaniu decyzji Rady Europejskiej i Rady dotyczących tego Państwa.
Większość kwalifikowaną określa się zgodnie z artykułem 238 ustęp 3 litera b) Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
5. Jeżeli Państwo, które wystąpiło z Unii, zwraca się o ponowne przyjęcie, jego wniosek podlega procedurze, o której mowa w artykule 49." (źródło: www.arslege.pl)"
Wystarczy ze euro sie bedzie umacniac, to znaczy ze dax I stoxy beds spadac, rich wzrosty byly robione na carry trade. A euro moze sie umacniac niezaleznie od wyniku.
UsuńWitam Gospodarza,
OdpowiedzUsuńBiorąc pod uwagę Pańskie spojrzenie na to, co się dzieje w Unii Europejskiej i na fakt, iż posiada Pan pozycję krótką na indeksie amerykańskim (jestem pełen podziwu, że przedstawia Pan swoje transakcje niezależnie od komentarzy i rezultatu końcowego), ciekaw jestem, co Pan myśli o indeksie złota w średnim i w długim terminie.
Pozdrawiam życząc sukcesów
Artur
Dziękuje za miłe słowa:)
UsuńW długim terminie spodziewałbym się spadków nawet do nawet 1050 pkt. na indeksie złota.
a ja myślę, ze wszystko jest już w cenie. Wszystko złe. Zorba tańczy.
OdpowiedzUsuńByć może.. A czy wg Ciebie Ci co inwestowali 3,4 i 5 sierpnia 2011 roku też wycenili obniżenie ratingu USA?
UsuńMoim zdaniem Cipras wraz z Warufakisem rozegrali Europę po mistrzowsku. W tym momencie czy gracy powiedzą tak, czy nie wygrywa Cipras.
UsuńGdyby grecy powiedzieli nie to w poniedziałek Cipras jedzie i stawia twarde warunki ponieważ ma jeszcze silniejszy mandat od greków. Europa się nie zgadza i mamy bankructwo Grecji.
Gdyby zagłosowali na tak to Cipras sam powiedział, że On tych warunków nie podpisze, więc podaje się do dymisji i z wierzycielami nie ma komu rozmawiać, według optymistycznych wariantów dopiero po 2 miesiącach udałoby się stworzyć jakiś rząd, który mógłby rozmwiać o pakiecie pomocowym- a czas jest do 20 lipca kiedy przypada ogromna rata wobec EBC-wniosek bankructwo Grecji.
Bankructwo Grecji jest jedynym sposobem wyrwania się tego społeczeństwa spod jarzma banksterów, jeżeli tego nie zrobią to będą ich doić dalej do następnego kryzysu greckiego.
Zatem moim zdaniem to dopiero początek zawirowań:)
http://systemwkryzysie.blox.pl/2015/07/Grecki-Europejski-i-Globalny-Dzien-Sadu.html
OdpowiedzUsuńZbliżamy się do punktu zwrotnego dla przyszłosci europy. Czy UE zamieni się Unie Bezzwrotnych transferów dla bankrutów. Może cała Europa zbankrutuje i dojdzie do zamieszek? A może Bruksela ma jakis plan B zeby dalej jeszcze pchać ten wózek, który i tak się kiedyś rozleci?
Dramat greków utwierdzi ich w przekonaniu, że ten system nie może dalej istnieć w obecnym kształcie, gdyż ciężar długów jest nie do udźwignięcia. Efekt domina spowoduje, że cała południowa Europa zbankrutuje i straci finansowanie. Ludzie w obawie przed konfiskatą oszczędności przez SPŁUKANE państwa ruszą na banki, żeby odzyskać swoje pieniądze. Na globalnym rynku międzybankowym zabraknie płynności. Dojdzie do chaosu większego niż w 2008r. Euro się rozpadnie, banki padną (w Grecji są już zamknięte) i dojdzie do KATASTROFY gospodarczej."
Usuń"Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że zbliżamy się do PANIKI, która jest w stanie ZMIEŚĆ strefę euro, a potem całą Unię z powierzchni ziemi."
Mniej więcej tak to będzie wyglądać, ale nie w najbliższych tygodniach. Według mnie to jest perspektywa 5-8 lat, więc spokojnie.
Na chwilę obecną problemy zostaną rozwiązane poprzez dodruk EBC... Co będzie później zobaczymy.
UsuńW każdym razie porównanie z artykułu wydaje się trafne.
Mnie zastanowiło to ,że nie było momentu paniki w zeszłym tygodniu a media działały uspokajająco. Tylko dlatego nie kupiłem akcji a teraz już jestem prawie przekonany ,że na wig20 była dystrybucja lub inaczej ewakuacja.
ja bym nawet był optymista, ze mamy 10 lat. Ale to jest max. Właśnie jedyne co nas moze uratować to zachowanie spokoju:)
OdpowiedzUsuńNo to jak? Powtórka z poprzedniego poniedziałku?
OdpowiedzUsuńNo też jestem ciekaw jak zareaguje rynek i cieszę sie że nic nie mam otwartego.
UsuńA ja w piątek zacząłem otwierać pozycje.
UsuńJak wszyscy wieszczą krach to znaczy że nadchodzą dobre czasy.
Powiedział anonimowy...
Usuńzaraz wszystko spadnie do zera i nic nie będzie , co za bzdury tutaj się pisze , 7 lat rosnie non stop to czy Grecja czy CHiny czy USA czy coś innego zawsze jakiś powód do korekty jest , u nas LOP dopóki jest rekordowo wysoki to grubasy na wakacjach a akcje zabezpieczone kontraktami , jak LOP zacznie spadać na spadku to znaczy że koniec spadków i zmiana barana
UsuńNa jutro (godz. 13.00) zostało zapowiedziane spotkanie eurogrupy w sprawie Grecji.
OdpowiedzUsuńPrzypuszczam jednak, że nie dojdzie na tym spotkaniu do porozumienia. Słowacja na przykład już sprzeciwiła się kolejnym ustępstwom wobec Aten. Nadal podtrzymuję prognozę, że Grecja nie opuści strefy euro w tym roku. Ekonomia nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ ma to charakter czysto polityczny, a celem jest podtrzymywać projekt euro. Natomiast porozumienie powinno zostać osiągnięte przed 20 lipca kiedy to, Grecja musi spłacić 3,5 mld euro obligacji greckich posiadanych przez ECB. Przypuszczam również, że premierowi Grecji uda się wynegocjować redukcję zadłużenia o 30 procent.
Dax dzisiaj ładnie pociągną, zrobił nowy dołek ale teraz psują wszytko amerykanie tym dynamicznym odbiciem.
OdpowiedzUsuńNa tą chwilę widzę 2 warianty:
Usuń1. Spadki do 10400 pkt. a następnie wzrosty na nowe szczyty.
2. Spadki do 9600 - 9800 pkt. a następnie wzrosty na nowe szczyty.
Mnie trochę ten dzisiejszy posesyjny powrót zaniepokoił, skasowali cały spadek.
UsuńA dlaczego nie esujesz?
Kilka dni wolnego - przynajmniej do końca tygodnia.
UsuńJednak wystartowali w górę, jeśli pokonają okolice 11000 to dalej w górę.
UsuńTeraz test 11450 i zapewne jakaś korekta, poniedziałek pewnie znów jakaś luka, może na odmianę wzrostowa.
UsuńJeśli na odmianę to raczej luka spadkowa, przecież dzisiaj była wzrostowa...
Usuńna kontrakt na dax to luki raczej tylko w poniedziałki...
Usuńdawid a co myslisz o rynku chinskim i hang seng gdzie to moze sie zatrzymac pozdrawiam
OdpowiedzUsuńSzczerze, nie mam pojęcia, gdzie to się zatrzyma...
UsuńBardziej się zastanawiam czy obecne spadki to tylko kilkutygodniowa dynamiczna korekta i wkrótce zaczniemy się odbijać i zmierzać na nowe szczyty czy to już krach. Porównując: czy to coś w stylu korekty wakacyjnej z lipca 2007 ( proszę zwrócić uwagę na to, że dzisiaj właśnie spadliśmy do poziomów dna korekty z lipca 2007 na indeksie SHC) czy jednak czeka nas jeszcze długi trend spadkowy, coś jak w USA w 1929. Wydaje mi się, że jednak opcja nr. 1. Czyli niedługo kończymy korektę i zaczynamy jeszcze kilka miesięcy dynamicznych wzrostów i dopiero w 2016 roku większy krach.
Odnośnie Chin to przypominam art. z końca marca:
Usuńhttp://myalterfinance.blogspot.com/2015_03_01_archive.html
"Grecki rząd proponuje osiągnięcie porozumienia do końca lipca, jednak rozwiązanie tymczasowe miałoby zostać osiągnięte wcześniej"
UsuńCzyli co? Koniec korekty pod koniec lipca?
Dawid wypowiedziałbyś się na temat obligacji i problemów Deutsche Banku w Niemczech , co o tym sądzisz? Z tego co czytałem może być w najbliższym czasie niezła tragedia :(
OdpowiedzUsuńFaktycznie sytuacja wygląda dramatycznie, jednak dla mnie jest to temat nie na ten rok, a raczej kwestia 3 lat. Według mojej opinii najbliższe problemy (2016 rok?) nadejdą z rynków wschodzących - patrz Chiny.
UsuńNa ten temat pisałem tutaj:
1. http://myalterfinance.blogspot.com/2015/03/perspektywy-rozwoju-gospodarczego-chin.html
2.http://myalterfinance.blogspot.com/2015/03/hiperbola-na-giedzie-w-chinach.html
3. http://myalterfinance.blogspot.com/2015/01/ostatnia-era-dolara-prognoza-dla-eurusd.html
4. http://myalterfinance.blogspot.com/2014/12/czy-chinom-grozi-kryzys.html
"Chiński regulator zaostrzył ton i zakazał sprzedaży akcji akcjonariuszom kontrolującym spółki i takim, którzy posiadają więcej niż 5 proc. udziałów. Zakaz ma obowiązywać przez sześć miesięcy." - To może sporo wyjaśnić. A więc najprawdopodobniej tak jak wspominałem, czekamy "na coś większego" do 2016 roku.
OdpowiedzUsuńOgólnie granie na takim rynku to jest ruletka, jak będzie za mocno spadać to wprowadzą zakaz wszelkiej sprzedaży:)
Usuń"W liczącym 13 stron dokumencie, który nazwano "Priorytetowe działania i zobowiązania", Grecja zgodziła się na wprowadzenie prawie wszystkich środków, których domagali się jej wierzyciele 26 czerwca. Wówczas Ateny odrzuciły te żądania i ogłosiły, że zorganizują referendum "
OdpowiedzUsuńźródło: www.bankier.pl
Jak nic udawali Greka. Straszyli w mediach, że jak wygra w referendum "NIE" to czeka nas Grexit. I po co te całe cyrki były, jak skończy się tak jak zawsze?
Biorąc pod uwagę również to, że od poniedziałku otwierają banki w Grecji, można przypuszczać, że w ten weekend będzie jakieś porozumienie.
UsuńInformatorzy agencji Routers donoszą, iż:
UsuńGrecja musi zrobić więcej, by w ogóle przekonać ministrów do rozpoczęcia jakichkolwiek negocjacji dotyczących kolejnego programu (!)
Propozycje Grecji muszą być bardziej szczegółowe, konkretne i daleko idące. Negocjacje trwały około 3h i nie przyniosły konkretnego rozwiązania
Gdyby plotki te rzeczywiście się potwierdziły, to mógłby być to prawdziwy szok dla rynków finansowych. Zaznaczamy jednak, iż są to wiadomości nieoficjalne podane przez informatorów agencji Reuters."
źródło: http://tradebeat.pl/nieoficjalnie--eurogrupa-nie-zaakceptowala-propozycji-grecji/
Jeśli to się potwierdzi i jutro też się nie dogadają to możliwe, że spadną do 10000 pkt na DAX, a może niżej do 9700 pkt, tak jak wspominał gospodarz bloga.
Gdyby się potwierdziła ta nieoficjalna informacja i jutro też się jednak nie dogadają, to czeka nas w przyszłym tygodniu spora panika. A po 2-3 tygodniach rynki stwierdzą " baba z wozu koniom lżej" i zaczną się wzrosty na indeksach.
UsuńUhuhu, UE nie zgodzila sie na pomoc Grecji wzgledem ich planow. A Krul Europy Tusek odwoluje dzis szczyt UE. Co sie swieci? Czy oni jednak naprawde wyjda z Unii i czy euro jako waluta teraz bedzie rosnac czy spadac?
OdpowiedzUsuńna onecie i innych ogólnych portalach odwołanie szczytu biorą in plus więc już nie wiem o co chodzi..jak dla mnie jutro lubi nie będzie
OdpowiedzUsuń"Propozycja eurogrupy przewiduje, że Grecja uchwali ustawy w sprawie reform do 15 lipca (najbliższa środa), zobowiąże się do reform dotyczących rynku pracy, systemu emerytalnego i podatkowego, a także podejmie kroki w kierunku prywatyzacji."
UsuńTrzy dni to niewiele...
A w mediach jakoś zaskakująca cisza... zero merytorycznych komentarzy...
Cisza przed burzą?
ostatecznym rozstrzygnięć to już było wiele ale oliwkowa baśń będzie trwać jeszcze długo
OdpowiedzUsuń20 lipca Grecja musi spłacić 3.5 mld euro, a do końca sierpnia Grecji potrzebne jest około 20 mld. Więc musi być jakiekolwiek porozumienie w ciągu tygodnia albo THE END.
Usuńno i co teraz .... pelen sukces i jazda na te 15-16 tys daxa czy tez preludium dopiero kłopotów ? i spadek ponizej 10 tys
OdpowiedzUsuńA kto to wie...:)
UsuńRano wszystko pięknie, porozumienie zaklepali, Tusk ojcem Europy, a wieczorem już napływają informacje, że spora część posłów Syrizy ma głosować przeciwko, że szykuje się na środę 24-h strajk, a minister finansów Finlandii ogłosił, że jego kraj nie zaakceptuje żadnej krótkoterminowej pożyczki dla Grecji. Technicznie DAX lekko naruszył górne ograniczenie w kanale spadkowym, zobaczymy jak jutro, czy powrót do kanału czy dalej w górę.
WIG 20 zaskakująco słaby dzisiaj.
Dax powinien teraz zrobić korektę i dalej w górę. Plan ten może popsuć oliwkowa saga.
OdpowiedzUsuńZakładając, że Syrica (jak i inne greckie partie) nie dba o interes biednych i klasy średniej tylko o swoje interesy i finansujących ich oligarchów czy nie lepiej byłoby dla nich (elity) wystąpić z strefy euro, następnie włączyć drukarki i żyć na tej sielance przez kilka lat zanim pojawi się większa inflacja, nie będąc tak uzależnionym od trojki (EBC, MFW, KE)??? Wydaje się, że jeśli Grecja dostanie kolejny III program ratunkowy, to może być on już ostatnim. Być może elita już się szykuje, na kolejny etap utrzymywania wpływów i niszczenia klasy średniej...
OdpowiedzUsuńZaczelo sie!
OdpowiedzUsuńTrwaja walki z policja pod parlamentem w Atenach!!! Posly sie tak wystraszyly ze po noc nici z akceptacji planow ratunkowych Grecji!!!! OBY !!!!!
Na dzisiejszej sesji zaopatrzyłem się w L na FW20 po cenie 2282 pkt.
OdpowiedzUsuńCel: Okolice 2500 pkt.
SL: 2230 pkt.
analizy-rynkowe.pl/wig-poland-formacja-gwiazdy-porannej-to-sygnal-zapowiadajacy-zmiane-trendu-spadkowego-na-wzrosty/
OdpowiedzUsuńA jak tam Daxa teraz widzisz, dalej obstawiasz spadki?
OdpowiedzUsuńRaczej korekta do 11400 pkt. i dalsze wzrosty.
UsuńGdzie znajduje się obecnie kolejne istotne wsparcie dla fdax tj. gdzie szukać okazji do L?
OdpowiedzUsuńdzieki
Kolejne wsparcie na FDAX to 11230 pkt.
UsuńChoć zakładam możliwość, że krótkoterminowy dołek został już osiągnięty na piątkowej sesji.
czyli przewidujesz że krótkoterminowo będzie niżej czy teraz bardziej prawdopodobne są wzrosty o których wspominałeś tj. nawet wyżej niż szczyt z kwietnia
UsuńWitam,
OdpowiedzUsuńPanie Dawidzie, jak Pan dalej widzi sytuację na indeksie Hang Seng, i czy rynki wschodzące, w tym nasz WIG, mają szansę na wzrosty?
Pozdrawiam
Artur
Oczywiście, że mają szanse na wzrosty. W Chinach po wprowadzeniu dużej ilości zakazów dotyczących m.in. sprzedaży akcji przez większych udziałowców kryzys którego się spodziewam został przesunięty najprawdopodobniej na 2016 rok.
UsuńWięc wszystko wskazuje na to, że na indeksie Hang Seng dołek średnioterminowy został już osiągnięty i przed nami najprawdopodobniej kilka miesięcy wzrostów. Jeśli chodzi o indeks WIG to zakładam, że zbliżamy się do końca korekty i wracamy do wzrostów. Jeśli rynek pozwoli to oczekuję spadków do 2140 - 2150 pkt. i tam biorę L.
Na helmucie trochę za mocno korbę przekręcili i zaraz zrobi sie niebezpiecznie dla większych wzrostów.
OdpowiedzUsuńKolejna sesja zaskakująca. Jak tak dalej pójdzie to wariant spadkowy, który już był odwoływany może nadal wrócić jako preferowany...
UsuńW takim przypadku widziałbym SP500 na poziomie: 2000 pkt.
DAX: okolice 10000 pkt.
WIG20: 2070 pkt.
DJIA: 16850 pkt.
PS.
UsuńGdy obecną korektę na indeksie DAX porównać do tej z lata 2011 roku to czasowo powinna się ona zakończyć w połowie sierpnia (wtedy też planowane jest zakończenie negocjacji w sprawie III programu pomocowego dla Grecji).
Na helmucie i sp500 powinni teraz zrobić odbicie zdechłego kota i dalej spadać, jeśli przebiją ostatnie dołki z początku lipca to zameldują sie na podanych przez Ciebie poziomach.
Usuńdo mnie przemawia taki wykres zaś
OdpowiedzUsuńhttp://www.seeitmarket.com/decision-time-for-the-german-dax-stock-market-14559
narazie sie spelnia prognoza czyli mozliwe spadki do wartosci z pażdziernika 2014
A Ty Dawid co nic nie pogrywasz nawet na krótszy termin?
OdpowiedzUsuńWakacyjnie ograniczam do minimum.
UsuńJednak dzisiaj zawarłem transakcje short na indeksie DAX.
Poziom 11290 pkt.
Cel: 10400 pkt.
SL: 11450 pkt.
Dawid widze podobnie jak u mnie,tyle ze ja zaczalem nizej :(
OdpowiedzUsuńJakiego brokera uzywasz? Ja w swoim nie moge dokonywac ruchow w weekend a wiadomo, ze cfd zyja caly czas...
Powiem tylko, że nie korzystam z usług jednego brokera...
UsuńNazwy nie chciałbym reklamować.
Podobno Pieniądze płyną od aktywnych do cierpliwych - wiec może zamknięty broker w weeknd to dar losu
UsuńDax leci na Szczecin!
OdpowiedzUsuńZostaje jeszcze do pokonania SMA 55 - dniowa, która też w ostatnich miesiącach stanowiła miejsce powrotu do spadków.
UsuńNo nic.. z pokora przyjalem na klate strate... Zastanawiam sie co dalej z tym daxem bedzie.
OdpowiedzUsuńDawid, Twoj short tez juz zamkniety(przekroczony stop), jak widzisz to dalej?
Tak zamknięta pozycja. Szczerze to na chwilę obecną ciężko mi stwierdzić która strona przeważy. Wygląda na wzrosty... ale, trzyma jeszcze Fibo oraz SMA 50 na dziennym wykresie, która została już naruszona. Między 20 a 22 maja również została naruszona, ale kilka dni później indeks DAX powrócił do spadków. Dodatkowo jeśli dzisiaj sesja zamknie się na + to mamy 6 sesję wzrostową.
UsuńPS. Zapraszam do komentowania pod nowym wpisem.